MINERALINĖ KOSMETIKA: GROŽIO ATEITIS
Odos sveikata priklauso ir vis labiau priklausys nuo mikroelementų ir lokalaus jų vartojimo. Mūsų oda (kaip ir mūsų kūnas) alksta mikroelementų, kurių negali pasigaminti mūsų organizmas ir kuriuos vis sunkiau gauti iš maisto ir vandens.
Šios amžinos ir nesunaikinamos mikromolekulės yra tikri biologiniai katalizatoriai, galintys pagreitinti biologines reakcijas net 10, 100, 1000 kartų. Vitaminai, baltymai ir angliavandeniai negali būti metabolizuojami be mikroelementų teikiamos fermentinės aktyvacijos: citrusiniuose vaisiuose esantis vitaminas C, daržovėse esantis beta karotinas, mėlynėse esantis antioksidantas, pomidoruose esantis likopenas būtų mažai naudingas mūsų organizmui be šių vertingų ir būtinų mineralų.
Mūsų ląstelių, taip pat ir odos, gyvybingumas priklauso nuo mikroelementų, kurie yra aktyvūs be galo mažais kiekiais:
- kalcio, būtino vitamino C veikimui,
- cinko, vitamino A pasisavinimui,
- magnio, vitamino B kompleksui,
- seleno, skirto vitamino E pasisavinimui.
KODĖL MINERALINĖ KOSMETIKA?
Todėl, kad šie „brangūs draugai“ yra vis retesni, dažnai prastai įsisavinami ir naudojami, o oda, kaip ir visas kūnas, bėgant metams išsenka mineralinių medžiagų. Tuo pat metu pastebime, kad daugėja dermatologinių problemų ir odos senėjimo, todėl reikia naudoti priežiūros priemones, kuriose gausu mikroelementų, kurie natūraliai, eudermiškai ir nefarmakologiškai veikia visas odos funkcijas.
Odos sveikata priklauso ir vis labiau priklausys nuo mikroelementų, o veiksmingiausia vartojimo priemonė yra kosmetinis būdas. Šios mažos elektriškai įkrautos molekulės yra nedelsiant absorbuojamos ir veiksmingos mikrometrinėse koncentracijose. Todėl logiška ir efektyvu į kosmetiką, be veikliųjų medžiagų, įtraukti vario, geležies, mangano, natrio ir kalio, šių veikliųjų medžiagų įsisavinimui ir metabolizmui būtinų elementų, kurie leidžia odai:
- apsaugoti savo DNR nuo laisvųjų radikalų,
- apsisaugoti nuo ultravioletinių spindulių ir išorinės bei aplinkos agresijos,
- palaikyti gerą hidratacijos ir elastingumo lygį,
- sulėtinti ląstelių senėjimą,
- gydyti ir ištaisyti įvairius sutrikimus ir problemas.
Kiekvienas iš šių elementų turi daugybę savybių, kurios visos yra be galo svarbios.
GELEŽIS (FE)
- Senėjimą stabdantis oksigenatorius, didelė koncentracija safyre ir hematite, taip pat yra ametiste, jaspio, baltojo kvarco ir turmalino mineraluose.
- Aktyvina vitaminą C ir fermentą prolino dioksigenazę, kuris reguliuoja kolageno gamybą.
CINKAS (Zn)
- Dermoreparatorius, labai koncentruotas cinko silikate (smitsonite).
- Zinkas - tai raktas į 300 ląstelių fermentų aktyvavimą.
- Kovoja su labiausiai senėjimą greitinančių laisvųjų radikalų susidarymu (AGE: Advanced Glycation Enproducts).
- Reguliuoja kimštis linkusią odą dėl savo baktericidinių savybių.
- Stimuliuoja imuninę apsaugą.
- Atitaiso saulės spinduliuotės padarytą žalą.
MAGNIS (Mg)
- Sisteminis, protinis ir epidermio regeneratorius.
- Didelė koncentracija randama peridote, taip pat yra opale, raudonajame jaspije, hematite ir granate.
- Ląstelių kvėpavimo ir energijos gamybos aktyvatorius, tiek, kiek jis įkrauna mitochondrijas, kurios yra visų organų ir prietaisų ląstelių baterijos.
- Taip pat pagerina ląstelių ryšį ir medžiagų apykaitą.
SILICIS (Si)
- Stangrina, mažina raukšles.
- Labai koncentruotas opale, kvarce, ametiste, lazurite.
- Padidina keratinocitų gamyba.
- Pagerina odos struktūrą ir elastingumą, kartu pasižymi drėkinamosiomis ir gydomosiomis savybėmis.
- Kartu su geležimi jis stimuliuoja hidroksiproliną, kuris dalyvauja kolageno ir elastino sintezėje.
KOMANDINIS ŽAIDIMAS
Tačiau būtent komandiniame žaidime mineralai mūsų organizme sukuria įdomiausią sinergiją, atlikdami kasdienius veiksmus tūkstančius kartų per dieną ir savęs nesunaikindami:
Ląstelių komunikacija: Magnis ir kalcis palaiko odos sveikatą, jos augimo ciklą ir fermentų, vitaminų, amino rūgščių ir kitų maistinių medžiagų aktyvumą.
Metabolizmas ir sintezė: siera, cinkas, varis, kalis ir magnis pagreitina struktūrinių odos baltymų (kolageno, elastino, hialurono rūgšties, filagrino, keratino) gamybą.
Hidratacija: natris, kalis ir magnis atkuria ir palaiko gerą hidratacijos lygį, skatindami hidrofilinių molekulių gamyba pavyzdžiui, hialurono rūgšties, kuri sulaiko vandens molekules ir neleidžia joms išgaruoti.
Detoksikacija: siera ir kalis padeda pašalinti toksinus iš odos, kuri yra sekantys organas, išskiriantys toksinus po plaučių ir inkstų.
Ląstelių įkrovimas: kalis, natris, kalcis ir magnis užtikrina ląstelių baterijų jonizaciją ir jų elektrolitų krūvį, atsakingą už odos gyvybingumą.
Antioksidantas: visi mineralai įvairiu laipsniu dalyvauja fiziškai arba chemiškai kovojant su laisvaisiais radikalais.
Priešuždegiminis: cinkas, magnis, selenas, manganas ir varis mažina ir atstato ląstelių pažeidimus, kuriuos sukelia uždegimas, paraudimas, patinimas, skausmas ir dirginimas, užkertant kelią dermatologinėms ligoms ir senėjimui.
Imunitetas: Cinkas, manganas, siera ir selenas veikia sinergijoje su odos imuninėmis ląstelėmis (Langherano ląstelėmis ir T ląstelėmis), kurie yra priešakyje prieš mikrobų infekcijas, DNR pažeidimus ir odos ligas.
Mityba: kalcis, magnis, kalis ir geležis maitina odą iš vidaus, veikdami osmosiškai, aktyvindami kraujo, limfos, deguonies ir skysčių transportavimą iš giliosios dermos į raginį sluoksnį (kuriame trūksta kraujagyslių ir maistinių medžiagų).
Natūralus drėkinamasis faktorius (NMF: Natural Moisturizing Factor): Magnis ir kalcis yra esminiai šio savaime drėkinančio mūsų odos mišinio sudedamosios dalys dėl didelės filagrino koncentracijos, kurią jie nuolat reguliuoja ir kontroliuoja.
Odos rūgščių ir šarmų pusiausvyra: mineralai yra labai svarbūs palaikant odos pH balansą, kuris nuolat liečiasi su išorine ir vidine aplinka (krauju ir limfa). Stimuliuojant natūralius odos biologijos procesus, šias mažytes, bet esmines molekules iš karto atpažįsta ir įvertina visų tipų oda, net ir labiausiai pažeista, todėl padeda:
- susigrąžinti prarastą gyvybingumą, sustiprinti jų struktūras ir apsaugą nuo išorinių agresijų,
- greičiau ir geriau reaguoti į oksidacinius ir uždegiminius priepuolius,
- palaikyti endogeninių remonto sistemų veiklą,
- garantuoti reikiamą odos trofiką net ir kritiškiausiomis situacijomis,
- atitolinti senėjimą.
PARUOŠĖ: DR. ROBERTO CAVAGNA
Palikti komentarą
Ši svetainė apsaugota „reCAPTCHA“, taip pat taikoma „Google“ privatumo strategija ir paslaugų naudojimo sąlygos.