Mikroelementai

Norint išlaikyti sveiką ir gražią odą, ją reikia aprūpinti jai gyvybiškai būtinomis maistinėmis medžiagomis. Vienas iš veiksmingiausių būdų - kosmetika su mikroelementais.  Kiekvienas iš jų atlieka labai svarbias funkcijas mūsų odoje.

GELEŽIS

Geležis (Fe) yra labai svarbus mikroelementas, dalyvaujantis įvairiose biocheminėse reakcijose vykstančiose žmogaus organizmo ląstelėse bei turintis didelės įtakos odos būklei ir jos išvaizdai.

Pagrindinė geležies funkcija – aprūpinti deguonimi kiekvieną organizmo ląstelę. Geležies trūkumą galime atpažinti iš savo odos: ji tampa sausa ir blyški. Taip pat lėtėja uždegiminės reakcijos ir gyjimo procesai, suprastėja apsauga nuo laisvųjų radikalų susidarymo, todėl oda greičiau sensta. Geležies trūkumas turi įtakos ir melanino sintezei, todėl gali pasireikšti odos hiperpigmentacija.

Svarbu žinoti ir tai, kad geležis stimuliuoja ir kolageno sintezę. Biochemiko mokslų daktaro Jean-Claude Bozou atliktas tyrimas parodė, jei ląstelėse turėsime geležies trūkumą, nesigamins fermentai, kurių dėka natūraliai stimuliuojama kolageno gamyba. Odai pasisavinus geležį, jau po 6 dienų dermoje esantis baltymų tinklas sustorėja, baltymų skaidulų padaugėja, ko pasekoje raukšlių apimtis sumažėja net 75 %.